Preskocit navigáciu

Výcvik vojsk v preprave po železnici


Výcvik vojsk v preprave po železnici
V dňoch 17. a 18.mája 2018 vykonali príslušníci Opravárenského práporu výcvik vojsk v preprave po železnici. Teoretickú prípravu hlavných funkcionárov útvaru a jednotiek vykonala príslušníčka NCVD OS SR poručíčka Radka Basárová.
Praktická časť, ktorú riadil zástupca veliteľa útvaru major Róbert Kerekeš, bola vykonávaná na železničnej stanici v Martine so zameraním na praktické ukážky preberania a odovzdávania železničných vozňov, prípravu železničných vozňov na nakladanie techniky, zabezpečenie ochrany a obrany síl a prostriedkov na železničnej stanici, označenie a povinnosti funkcionárov vojenského prevozu a celodennej zmeny vojenského prevozu na železničnej stanici a pri preprave, ochranu materiálu a techniky počas železničnej prepravy, upevňovanie techniky na železničných vozňoch v súlade s platnými štandardami a predpismi, výstavbu univerzálnej nakladacej oceľovej rampy (UNOR) a predovšetkým na praktické precvičenie zručností vodičov pri pohybe techniky na železničných vozňoch a veliteľov vozidiel pri ich navádzaní. Opravárenský prápor dosiahol výborné hodnotenie v praktickom výcviku preprave po železnici.

Výcvik vojsk v preprave po železniciVýcvik vojsk v preprave po železniciVýcvik vojsk v preprave po železniciVýcvik vojsk v preprave po železnici

Autor: oppr , Foto: rtm. Slameník - Dátum: 29.05.2018
Čítanosť: 472
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share