Preskocit navigáciu

Opravárenský prápor pripravuje techniku na letnú prevádzku


Opravárenský prápor pripravuje techniku na letnú prevádzku
V súlade s plánom na mesiac apríl vykonávajú v týchto dňoch príslušníci Opravárenského práporu prípravu techniky na sezónnu prevádzku.
Viac ako inokedy sa venuje pozornosť údržbe materiálu a techniky. Ak hovoríme o údržbe, máme na mysli činnosti zabezpečujúce technickú spôsobilosť, pohotovosť a hospodárnu prevádzku vozidiel. K údržbe patrí nielen ošetrovanie vozidiel (umývanie, mazanie, výmena olejov, konzervácie karosérie, ošetrenie akumulátorov, doplňovanie brzdovej kvapaliny a pod), ale aj samotná príprava vozidiel v tomto prípade príprava na letnú prevádzku a v neposlednom rade aj údržba priestorov a zariadení.
V priebehu necelých dvoch týždňov musia opravári vykonať technické úkony na 510-tich kusoch techniky. Aby celý proces prípravy na sezónnu prevádzku prebiehal hladko a úlohy boli splnené v súlade s požiadavkami, podieľajú sa na plnení úloh všetky stupne velenia pod odborným dozorom príslušníkov logistiky.
Výsledkom tejto práce je vytvorenie predpokladov na bezproblémové prevádzkovanie techniky a zariadení v nasledujúcom období letných mesiacov.


Autor: nrtm. Lomen , Foto: rtn. Slameník - Dátum: 15.04.2014
Čítanosť: 4652
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share