Preskocit navigáciu

Preskúšanie pohybovej výkonnosti u opravárov


Preskúšanie pohybovej výkonnosti  u opravárov
Dňa 18. augusta 2015 bol v Opravárenskom prápore Martin vykonaný 4. riadny termín preskúšania pohybovej výkonnosti, na ktorom sa zúčastnilo 59 profesionálnych vojakov. Podmienky na preskúšanie boli na veľmi dobrej úrovni, čomu prispelo aj zníženie teplôt po minulotýždňových tropických horúčavách. Celý priebeh preskúšania riadil veliteľ opravárenského práporu podplukovník Daniel Ličko spolu s členmi komisie na preskúšanie pohybovej výkonnosti. V priebehu preskúšania boli dosiahnuté kvalitné športové výkony no na druhej strane sa ukázali jednotlivci, ktorých fyzická pripravenosť nie je na dostatočnej úrovni aj napriek dostatku času na jej rozvíjanie. Stále sa potvrdzuje neustála potreba a sústavné udržiavanie fyzickej kondície na požadovanej úrovni. K tomu je vytvorený celý rad systémových opatrení od rozvíjania telesnej zdatnosti v rámci služobnej telesnej prípravy až po osobnú prípravu vo svojom osobnom voľne.
            Preskúšanie pohybovej výkonnosti profesionálnych vojakov bude pokračovať v stanovených termínoch až do mesiaca október 2015.

Preskúšanie pohybovej výkonnostiPreskúšanie pohybovej výkonnostiPreskúšanie pohybovej výkonnostiPreskúšanie pohybovej výkonnosti

Autor: mjr. Ing. Vladimír PALKO , Foto: mjr. Ing. Vladimír PALKO - Dátum: 19.08.2015
Čítanosť: 2080
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share